6 סוגים של כאב ראש שאסור לכם להתעלם מהם!

לפעמים אנו חווים כאבי ראש. זה עשוי להתרחש כתוצאה ממתח, דיאטה לא נכונה או סגנון חיים לא פעיל. אבל כאב ראש עלול להצביע לפעמים על בעיות חמורות באורגניזם.

חשוב לדעת שלא צריך להתעלם מכל סוגי כאבי הראש. כמה מהם מבשרים לנו שהגוף שלנו מתריע בפנינו על בעיה ושעלינו לבקר אצל הרופא ומיד.


אז, אילו סוגים של כאבי ראש קיימים ומה עלינו לעשות איתם?


1. כאב ראש כתוצאה ממתח

זהו כאב הראש הנפוץ מכולם. ע"פ הסטטיסטיקה, 90% מהאנשים חווים כאב ראש כזה מעת לעת במהלך החיים. הכאב מופיע בגלל מתח בשרירי הצוואר ובגב העליון, והמתח בתורו נגרם כתוצאה מלחץ או עייפות.

עוצמת הכאב נעה על הטווח שבין מתון ובינוני ובא לידי ביטוי בצורת לחץ במצח. כאב כזה ניתן לטיפול ביתר קלות אם פונים לשיטות רגיעה טבעיות. זה כולל יוגה, עיסוי או שינה. אם הכאב לא עובר, כדאי לפנות למשככי כאבים.

2. כאב ראש בסינוסים, או כאב כאב ראש בסינוס העזר של האף

כאב כזה עשוי להיות תוצאה של זיהום חמור בסינוסים. תחושה לא נעימה המרוכזת באיזור האף והעיניים. פרט לכך, האדם החולה עשוי לסבול מחום גבוה ואף נוזל. הכאב משתנה מבינוני ועד חזק. אופן הטיפול המומלץ ביותר הוא ביקור אצל הרופא שירשום לכם תרופות כנגד זיהום בסינוסים.

3. מיגרנות

אנשים רבים מבלבלים בטעות מיגרנות עם כאבי ראש הקשורים בסינוסים או במתח. הם שוכחים שמיגרנה היא מצב נוירולוגי שבא לידי ביטוי ע"י כאבים הולמים, רגישות לאור ולקול, סחרחורת והקאה.

גורמים אחדים הם רגישות למזל האוויר, חוסר איזון הורמונלי, תגובה (אלרגית או אחרת) למוצרים מסוימים. עוצמת הכאב נעה בין בינונית וחמורה.

אנשים שסובלים ממיגרנות כרוניות נמצאים בדרך כלל תחת השגחת רופא שרושם להם תרופות המקלות על חייהם.

4. כאב ראש ריכוזי או כזה הנגרם כתוצאה מתגובה אלרגנית

כאב ראש כזה משפיע על 1% מאוכלוסיית כדור הארץ. לכאב הראש הזה יש מאפיין אחד ייחודי: הוא מופיע בכל יום באותה השעה. כתוצאה מכך, הרופאים מניחים שהבעיה היא בהיפותלמוס המווסת את השעון הביולוגי.

כאב ראש כזה מופיעה למשך כמה ימים ברצף במהלך כל השבוע. זהו כאב חזק המתחיל באיזור העיניים. ברוב המקרים, הוא יופיע לאחר השינה. כאבים כאלו מופיעים לעתים קרובות לאחר צריכת אלכוהול והוא גם נפוץ במיוחד בקרב מעשנים.

בסוג זה של כאב ראש ניתן לטפל באמצעות שינוי סגנון החיים וצריכת תרופות.

5. כאב ראש כתוצאה ממאמץ יתר גופני

ספורטאים מקצועיים חווים לפעמים כאב ראש כזה. זה נפוץ במיוחד בקרב שחקני כדורגל, הוקי, מתאבקים או שחקני רגבי.

כאב ראש כזה מזכיר מיגרנה. פרט לכך, האדם עשוי להתעורר מוקדם בבוקר, כשהוא סובל מלחץ דם גבוה ודום נשימתי. לעתים קרובות ייתכן ומדובר בגידול מוחי.

סימפטומים ועוצמת הכאב משתנים, וזו בדיוק הסיבה מדוע יש להתייעץ ברופא כדי לזכות לטיפול הולם.

6. כאבי ראש "רועמים"

סוג זה של כאב ראש נקרא כך בגלל שהוא חזק מאוד, פתאומי והכאב שלו מזכיר פיצוצים. פסגת הכאב נמשכת כ-60 שניות, אבל זה יכול להימשך גם שבועות ארוכים.

חשוב לשים לב לסוג זה של כאב ראש, בגלל שברוב המקרים מצביע הדבר על מחלות חמורות.

הסימפטומים של כאבי ראש רועמים:

* מתרחשים באופן בלתי צפוי ומבלי התראה
* הכאב נחלש לאחר 60 שניות
* שארית הכאב נמשכת בין שעה אחת ל-10 ימים
* הכאב מתרכז בנוסף בצוואר בגב התחתון ובראש
* עשוי להיות מלווה בסחרחורת, בחילות ואובדן הכרה

כשאתם ניגשים לרופא בגלל כאב ראש, נסו לתאר את הסימפטומים במדויק ככל האפשר, האורך שלהם וסוג הכאב. זה יעזור לרופא לאבחן כראוי ולרשום את סוג הטיפול המתאים.