7 מאכלים שצריך להחליף כדי להוריד את הבטן הנפוחה שלכם בצורה מהירה ויעילה

אם הבטן הנפוחה שלכם גורמת לכם לחוסר ביטחון, תירגעו – אולי היא נפוחה בגלל שאתם אוכלים את הדברים הלא נכונים ביום יום שלכם, ולא סתם שומן כמו שחשבתם. אחת הסיבות העיקריות לבטן נפוחה היא תזונה לא נכונה וחילוף חומרים איטי, וזה נפוץ ביותר אצל נשים מעל 40.

מחקרים חדשים מראים שניתן להאיץ את מערכת העיכול, בעזדרת כמה שיםורים בתזונה וסגנון חיים, ואם תיישמו את כל העצות הללו כבר מעכשיו, תוכלו להשיג בטן שטוחה וסקסית ולהיכנס לבגדים הישנים שלכם תוך שבוע!


1.תאכלו יותר סיבים


עצירות גורם לבטן שלכם להתנפח, בעזרת סיבים תוכלו להימנע מהבעיה הזו ומהבטן הנפוחה! תתחילו כל יום את הבוקר שלכם באיכלת ארוחת ערב עשירה בסיבים, זה יאיץ את מערכת העיכול שלכם למשך כל היום.

דרך טובה לעשות את זה היא לאכול שיבולת שועל, עשיר בסיבים. באוניברסיטת טורונטו גילו שאיכלת שני סוגי הסיבים עדיפה על האחת.  המחקר גילה שלאנשים שאכלו את שני סוגי הסיבים הללו הייתה בטן שטוחה יותר מאלו שלא. שניהם מאיצים יחד את מערכת העיכול ומזרזרים את תהליך חילוף החומרים, וכך עוזרים לקבל בטן שטוחה יותר ומראה רזה יותר.

נסו לערבב את זה בארוחת בוקר עם שבבי קוקוס, שקדים, חלב סויה ודבש!

2. שתו יותר נוזלים

שתיית נוזלים מרובה עוזרת לרכך את מערכת העיכול וכך גם לעבוד בצורה יעילה ומהירה יותר. ברגע שתשתו יותר מים גם לסיבים שתאכלו יהיה יותר לנעו בצורה חופשית במערכת העיכול. כשאנחנו לא שותים מספיק נוזלים , אנו עלולים לחוש נפוחים יתר על המידה. טוב לשתות יותר מים, אספרסו, תה ירוק ומיצים טבעיים. נסו לשתות כמה שפחות אלכוהול. אל תשתו פחות מ8 כוסות נוזלים ביום, בנוסף לתזונה עשירה בירקות.

3. תאכלו יותר פרוביוטיק

מחקרים הוכיחו שחוסר איזון במערכת העיכול שלכם יכול לגרום לנפיחות יתר, ואת זה תוכלו לאזן בעזרת הפרוביוטיק. גם יוגירט יווני יעשה את העבודה וינקה עבורכת את מערכית העיכול, בכך האוכל יעבור דרכו בצורה טובה יותר ותוכלו להימנע מנפיחות יתר.

4. תפחיתו בכמות המלח

רוב האנשים אוכלים יותר מלח ממה שהם אמורים, דבר הגורם לנפיחות יתר, מאחר והמלח צובר נוזלים.

5. נסו לאכול יותר אוכל עשיר באשלגן

נסו לאכול יותר אוכל עשיר באשלגן כמו בננות ותפוחי אדמה, שעוזרים לגוך להשיל את המים המיותרים שהגוף שלכם צובר. במידה ואתם צוברים יותר מידי נוזלים בגופכם, אתם עלולים לשים לב לתחושת נפחיות מתמדת. אפשר להליחם בזה על ידי הכנסת יותר אשלגן לגוף. בנוסף לבננות ותפוחי אדמה ניתן לאכוך פפאיה, אדממה, רסק עגבניות, תרד או תפוזים.

6. תפחיתו בכמות הסוכרים המלאכותיים

קשה לנו מאוד לעכל את הממתיקים המהונדסים שיש במשקאות בלי סוכר, בלי קלוריות. יש בהם בקטריות אשר מצטברות בגוף וגורמות גם כן לתחושת הנפיחות, גזים ושלשולים. שימו לב שאתם לא צורכים אותם יתר על המידה.

7. הימנעו מסודה ואכלו לאט יותר

כאשר אוויר מכל סוג נכנס אל מערכת העיכול שלכם, זה גורם לנפיחות. החליפו משקאות מוגזים במשקאות ללא גזים, כמו מיץ או תה ירוק. אכלו לאט יותר ואם אתם שותים במהלך הארוחה, שתו דרך קש.